Nie wszyscy na Świecie, po mimo, że pracują w tym samym sektorze gospodarki, żyją jak filmowy Kargul i Pawlak. Część z linii lotniczych dostrzegła korzyść we współpracy, a nie tylko rywalizacji. Wspólne planowanie rozkładu lotów, redukcja kosztów, zniżki i promocje w ramach programów lojalnościowych – to wszystko spowodowało, że obecnie na świecie mamy kilka dużych sojuszy lotniczych, z których największe to: Star Alliance, SkyTeam oraz Oneworld, dzięki którym mamy możliwość zbierania MIL, podczas zakupu biletu lotniczego. Ja należę do każdego z nich. Założenie konta nic nie kosztuje, a daje wiele korzyści. DOSŁOWNIE. Mile, to nic innego jak punkty, które dostajesz za każdy odbyty lot, które możesz później wykorzystać według własnego uznania. By założyć kartę Miles and More wystarczy zarejestrować się na stronie KLIK. To Twój pierwszy etap gromadzenia mil. Dodatkowo zapisując się do biuletynu informacyjnego programu Miles & More otrzymacie 500 mil, instalując aplikację na telefonie kolejne promocyjne mile itp. Wystarczy śledzić na bieżąco informacje.
Postaram się wyjaśnić Wam proces zbierania mil w najprostszy sposób, jaki jestem w stanie stworzyć. Więc- do dzieła !

W Polsce najpopularniejszym programem milowym jest Miles&More, który należy do sojuszu Star Alliance (Klik). W jego skład wchodzi między innymi LOT. Skupmy się więc na tym programie.

JAK PRZELICZAĆ MILE?
Jak dodatkowo zbierać mile lotnicze?
Karty kredytowe
Wiesz, że naciągając starego na nowe buciki czy garnki możesz już zbierać mile? a Ty mężczyzno, tankując swoją furę też możesz je gromadzić ! Jak? Używając odpowiednich kart kredytowych. W Polsce mamy 3 partnerów dzięki którym możesz zbierać mile: mBank, City Handlowy i Diners Club LOT.
Zacznijmy od mBanku. Wyrabiając specjalną kartę kredytową mBanku- możecie to zrobić tutaj – zbieracie mile lotnicze za każdą wykonaną płatność tą kartą według poniższego przelicznika.

Karta dostępna jest w dwóch wariantach: zwykła i premium. Obie opcje wymagają rozbicia przez nas świnki skarbonki, ponieważ koszt wydania karty to 200- 300 zł. ALE inwestycja się zwraca i opłaca, bo przy dużej aktywności można dostać bilet w jedną stronę w ramach Europy po półtora roku, dwóch latach. Karty kredytowej używamy do codziennych transakcji jak płacenie rachunków, zakupy spożywcze czy opłaty wakacyjne.
* ważne: mile które uzbieramy ważne są bezterminowo (gdy zbieramy je tylko latając u przewoźników zrzeszonych tracą ważność po upływie 36 miesięcy).
Kolejną kartą kredytową jest City Handlowy (klik) . W tym przypadku dostajemy 1 Citi milę za każde 5 zł wydanych kartą bezgotówkowo. Zebrane mile można następnie wymienić u 10 międzynarodowych partnerów programu – na bilety lotnicze lub noclegi. Jeśli chodzi o przewoźników, na liście są British Airways, EvaAir, Quatar Airways, Air France, KLM i Singapore Airlines.
Payback
Mile w programie Miles and More mogą też zbierać posiadacze karty Payback, największego w Polsce programu lojalnościowego. Każde 5 pkt. Payback można przeliczyć na 1 milę premiową w Miles and More. Tyle, że punkty Payback zbiera się dość wolno – np. każde dwa litry paliwa zatankowane na stacjach BP to 3 pkt. Payback. Nie zmienia to jednak faktu, że to nic nie kosztuje, a nieświadomie gromadzimy dodatkowe mile.
By zarejestrować się i otrzymać kartę kliknij tutaj.
Wypożyczanie samochodu
Do partnerów Miles and More należy na prawdę sporo wypożyczalni samochodowych! I żeby było ciekawiej mile działają w obie strony. Zbieramy je za wypożyczenie auta, jak i zebrane mile możemy wymienić na wybrany pojazd. Poniżej firmy, które należą do sojuszu:

Ubezpieczenia
Miles&More ma w naszym kraju partnera w postaci AXA Ubezpieczenia. Ja w AXA ubezpieczona jestem prawie zawsze. Rok temu miałam wypadek samochodowy w Australii i bez problemu zostały zwrócone mi koszty leczenia. Na Bali natomiast dostałam silnego zatrucia pokarmowego i błyskawicznie zostałam skierowania do partnerskiej placówki współpracującej z firmą. Dlatego jadąc na wakacje, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie na wszelki wypadek, nic na tym nie tracicie. Warto ubezpieczyć wszystko: od zdrowia po bagaż, a nawet dokumenty. Robiąc to z AXA możesz zyskać dodatkowe 2 mile za każdą wydaną złotówkę.
Mamy jeszcze kilka dodatkowych opcji jak Hotele. Większość sojuszy oferuje możliwość rezerwacji hoteli za mile, bezpośrednio na stronie danego programu lotniczego. Postaram się przygotować wpis w najbliższym czasie o wykorzystaniu mil na rezerwację hotelowe. Osobiście nie jestem zwolenniczką takiego wykorzystania mil, ponieważ przelicznik wydanych mil do kosztu hotelu jest nie współmierny do takiego samego przelicznika w stosunku do wartości lotów.
Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Ci w początkach przygody z gromadzeniem Mil lotniczych i któregoś dnia, twój lot okaże się … lotem za darmo.

Brak komentarzy